2021 NJTS Round 1


Flying 200m Results

Final Result

Under 15 Men

1. Alex HEWES (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 12.61 (actual time) 12.718 (adjusted time)
2. Hayden STEVENS (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 12.9 (actual time) 12.925 (adjusted time)
3. Bailey MACDONALD (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 13.028 (actual time) 13.053 (adjusted time)
4. Nicholas BROXAM (TAS) Tasmania Combined Silverdome 13.11 (actual time) 13.196 (adjusted time)
5. Bryce NICHOLLS (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 13.552 (actual time) 13.313 (adjusted time)
6. Ollie JIROVIC (VIC) Brunswick Purple DISC 13.557 (actual time) 13.318 (adjusted time)
7. Max GOOLD (VIC) Blackburn Black DISC 13.608 (actual time) 13.368 (adjusted time)
8. Ethan LANG (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.34 (actual time) 13.448 (adjusted time)
9. Fraser MCROBBIE (WA) PDCC Juniors Speed Dome 13.91 (actual time) 13.68 (adjusted time)
10. Ewan LANDMAN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.704 (actual time) 13.71 (adjusted time)
11. James MATTHEWS (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.63 (actual time) 13.743 (adjusted time)
12. Liam GOLTMAN (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 13.78 (actual time) 13.785 (adjusted time)
13. Jonas SHELVERTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 13.74 (actual time) 13.831 (adjusted time)
14. Lachlan WALTERS (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.77 (actual time) 13.882 (adjusted time)
15. Connor HOWARD (TAS) Tasmania Combined Silverdome 13.84 (actual time) 13.931 (adjusted time)
16. Jake PAJTL (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 13.95 (actual time) 13.955 (adjusted time)
17. Samuel HILDITCH (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.9 (actual time) 14.022 (adjusted time)
18. Angus WHITINGTON (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 14.03 (actual time) 14.035 (adjusted time)
19. Maxx NUSPAN (VIC) Brunswick Purple DISC 14.433 (actual time) 14.178 (adjusted time)
20. Thomas BLAZELY (TAS) Tasmania Combined Silverdome 14.11 (actual time) 14.203 (adjusted time)
21. Nate TROWELL (VIC) Blackburn Black DISC 14.485 (actual time) 14.229 (adjusted time)
22. Rab DRUMMOND (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 14.25 (actual time) 14.255 (adjusted time)
23. Taj HINDELL (VIC) Brunswick Purple DISC 14.567 (actual time) 14.31 (adjusted time)
24. Henry GOODWILL (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 14.26 (actual time) 14.319 (adjusted time)
25. William BROWN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 14.375 (actual time) 14.381 (adjusted time)
26. James MAXTED (VIC) Blackburn Black DISC 14.795 (actual time) 14.534 (adjusted time)
27. Ty MALCOLM-SMITH (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 14.78 (actual time) 14.536 (adjusted time)
28. Oliver BEATON (VIC) Blackburn Black DISC 14.801 (actual time) 14.54 (adjusted time)
29. Kai ARBERY (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 14.63 (actual time) 14.558 (adjusted time)
30. Cameron CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 14.6 (actual time) 14.605 (adjusted time)
31. Angus CORBETT (SA) Adelaide Blue Super-Dome 14.67 (actual time) 14.676 (adjusted time)
32. Darcy GREENWOOD (SA) Adelaide Red Super-Dome 14.67 (actual time) 14.676 (adjusted time)
33. Kelly BISCHOFF (VIC) Blackburn Black DISC 14.94 (actual time) 14.676 (adjusted time)
34. Caleb ABBOTT (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 14.68 (actual time) 14.685 (adjusted time)
35. Patryk SZCZYPKOWSKI (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 15.1 (actual time) 14.851 (adjusted time)
36. Lachlan CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 14.98 (actual time) 14.985 (adjusted time)
37. Callum MACIVER (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 15.032 (actual time) 15.037 (adjusted time)
38. Zac ROBINSON (VIC) Blackburn Black DISC 15.453 (actual time) 15.18 (adjusted time)
39. Max DAVIS (SA) Adelaide Red Super-Dome 15.179 (actual time) 15.185 (adjusted time)
40. Noah DEWRIGHT (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 15.2 (actual time) 15.205 (adjusted time)
41. Ethan LESKIE (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 15.492 (actual time) 15.219 (adjusted time)
42. Ethan ARNOTT (TAS) Tasmania Combined Silverdome 15.54 (actual time) 15.642 (adjusted time)
43. Jami BUCKLEY (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 16.03 (actual time) 15.966 (adjusted time)
44. Nathan CHURCH (VIC) Blackburn Black DISC 16.28 (actual time) 15.993 (adjusted time)
45. William HOPKINS (WA) X-Speed Speed Dome 16.28 (actual time) 16.011 (adjusted time)
46. Nick ELLIS (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 16.31 (actual time) 16.378 (adjusted time)
47. Zach DOUGLAS-SAVAGE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 16.61 (actual time) 16.749 (adjusted time)
48. Matthew CLARKSON (VIC) Blackburn Black DISC 17.598 (actual time) 17.287 (adjusted time)
49. Sebastian FREER (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 17.791 (actual time) 17.477 (adjusted time)

Under 15 Women

1. Ebony ROBINSON (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 12.76 (actual time) 12.764 (adjusted time)
2. Anna DUBIER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 13.67 (actual time) 13.675 (adjusted time)
3. Amelie SANDERS (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.57 (actual time) 13.677 (adjusted time)
4. Ava SCHMIDTKE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 14.315 (actual time) 14.321 (adjusted time)
5. Ella LIANGE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 14.23 (actual time) 14.342 (adjusted time)
6. Megan MOORE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 14.59 (actual time) 14.667 (adjusted time)
7. Maddison SMITH (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 14.7 (actual time) 14.816 (adjusted time)
8. Paige SQUIRE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 14.861 (actual time) 14.867 (adjusted time)
9. Eden SEALEY-CUNNINGTON (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 14.89 (actual time) 15.007 (adjusted time)
10. Hayley DELL (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 15.02 (actual time) 15.025 (adjusted time)
11. Sonia VETISCH (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 15.22 (actual time) 15.225 (adjusted time)
12. Alexandra LARSSON (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 15.16 (actual time) 15.279 (adjusted time)
13. Emily WATCH (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 15.37 (actual time) 15.434 (adjusted time)
14. Sophie BROTHERTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 15.42 (actual time) 15.522 (adjusted time)
15. Charlotte SLATTERY (VIC) Blackburn Black DISC 15.896 (actual time) 15.615 (adjusted time)
16. Victoria SMITH (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 15.55 (actual time) 15.769 (adjusted time)
17. PRAGT Chloe (ACT) Dunc Gray Velodrome 15.82 (actual time) 15.826 (adjusted time)
18. Sara BUERGER (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 15.83 (actual time) 15.836 (adjusted time)
19. Maya BENNETTE (VIC) Blackburn Black DISC 16.282 (actual time) 15.995 (adjusted time)
20. Sybille O'ROURKE (TAS) Tasmania Combined Silverdome 16.02 (actual time) 16.126 (adjusted time)
21. Inneke BEGGS (SA) Adelaide Red Super-Dome 16.25 (actual time) 16.257 (adjusted time)
22. Isla GOODING (SA) Adelaide Red Super-Dome 16.258 (actual time) 16.265 (adjusted time)
23. Lucy OLIVER (TAS) Tasmania Combined Silverdome 16.21 (actual time) 16.313 (adjusted time)
24. Tara FITZPATRICK (SA) Super-Dome 16.4 (actual time) 16.407 (adjusted time)
25. Hannah PETTETT (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 16.46 (actual time) 16.466 (adjusted time)
26. Indianna PLANT (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 16.47 (actual time) 16.558 (adjusted time)
27. Julia WIGHTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 17.17 (actual time) 17.283 (adjusted time)
28. Emily DROHAN (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 18.04 (actual time) 18.046 (adjusted time)
29. Portia VOGEL (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 20.75 (actual time) 20.408 (adjusted time)

Under 17 Men

1. Ben ANDERSON (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 11.3 (actual time) 11.322 (adjusted time)
2. Noah BLANNIN (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 11.46 (actual time) 11.513 (adjusted time)
3. Wil HOLMES (SA) Adelaide Blue Super-Dome 11.5 (actual time) 11.513 (adjusted time)
4. Jamie RADFORD (VIC) Blackburn Red DISC 11.798 (actual time) 11.59 (adjusted time)
5. Jaydan STANTON-KEIR (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 11.57 (actual time) 11.592 (adjusted time)
6. Hamish BARTON (SA) Adelaide Red Super-Dome 11.635 (actual time) 11.643 (adjusted time)
7. Luke RICHERT (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 11.58 (actual time) 11.666 (adjusted time)
8. Noah MASON (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 11.7 (actual time) 11.722 (adjusted time)
9. Eddie JIROVEC (VIC) Brunswick Orange DISC 11.971 (actual time) 11.76 (adjusted time)
10. Jaun Carlos CAMPOMANES (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 11.81 (actual time) 11.898 (adjusted time)
11. Kobe ORMES (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 11.87 (actual time) 11.958 (adjusted time)
12. Thomas BUTLER (VIC) Brunswick Orange DISC 12.188 (actual time) 11.973 (adjusted time)
13. Xavier BLAND (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 11.96 (actual time) 11.983 (adjusted time)
14. Jamie ANDERSON (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.0 (actual time) 12.013 (adjusted time)
15. Edward MARCKS (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 12.0 (actual time) 12.023 (adjusted time)
16. Isaac SILVER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 12.03 (actual time) 12.053 (adjusted time)
17. Adam LEES (VIC) Blackburn Red DISC 12.29 (actual time) 12.073 (adjusted time)
18. Jackson WILLIAMS (SA) Adelaide Red Super-Dome 12.09 (actual time) 12.099 (adjusted time)
19. Niel VAN NIEKERK (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.091 (actual time) 12.1 (adjusted time)
20. Oscar JAKEMAN (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 12.08 (actual time) 12.103 (adjusted time)
21. Tom LOADSMAN (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 12.08 (actual time) 12.17 (adjusted time)
22. Jamie COLES (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 12.445 (actual time) 12.225 (adjusted time)
23. Kai GOLTMAN (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 12.24 (actual time) 12.263 (adjusted time)
24. Sam MCKEE (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 12.2 (actual time) 12.28 (adjusted time)
25. Charlie ABEL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.32 (actual time) 12.333 (adjusted time)
26. Hayden VAN DER PLOEG (TAS) Tasmania Combined Silverdome 12.3 (actual time) 12.381 (adjusted time)
27. Finlay MCROBBIE (WA) PDCC Juniors Speed Dome 12.6 (actual time) 12.392 (adjusted time)
28. William MATHWIN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.42 (actual time) 12.433 (adjusted time)
29. Angus STEADMAN (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 12.44 (actual time) 12.464 (adjusted time)
30. Dylan ROGERS (TAS) Tasmania Combined Silverdome 12.42 (actual time) 12.502 (adjusted time)
31. Kalan TUCKER (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.526 (actual time) 12.539 (adjusted time)
32. Lawson FRANZMANN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 12.844 (actual time) 12.617 (adjusted time)
33. Lachlan OLIVER (TAS) Tasmania Combined Silverdome 12.59 (actual time) 12.673 (adjusted time)
34. Connor DOYLE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.741 (actual time) 12.755 (adjusted time)
35. Oscar GALLAGHER (VIC) Blackburn Red DISC 12.989 (actual time) 12.76 (adjusted time)
36. Jacob STEEP (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 12.75 (actual time) 12.774 (adjusted time)
37. Jameson KEY (SA) Adelaide Red Super-Dome 12.766 (actual time) 12.78 (adjusted time)
38. Binuk KULATHUNGA (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.79 (actual time) 12.804 (adjusted time)
39. Flynn REITSEMA (TAS) Tasmania Combined Silverdome 12.73 (actual time) 12.814 (adjusted time)
40. Alex WHITE (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 13.081 (actual time) 12.85 (adjusted time)
41. Oliver KENNEDY (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 12.83 (actual time) 12.854 (adjusted time)
42. Alastair TAYLOR (VIC) Brunswick Purple DISC 13.176 (actual time) 12.943 (adjusted time)
43. Caden RUFF (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 12.77 (actual time) 12.95 (adjusted time)
44. Alex EAVES (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 12.89 (actual time) 12.975 (adjusted time)
45. Tayte RYAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 13.0 (actual time) 13.009 (adjusted time)
46. Zane FISHER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 13.09 (actual time) 13.115 (adjusted time)
47. Cadel LOVETT (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 13.1 (actual time) 13.125 (adjusted time)
48. James ROBINSON (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 13.425 (actual time) 13.188 (adjusted time)
49. Kyle GIBBS (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 13.25 (actual time) 13.305 (adjusted time)
50. Thomas CLAYTON (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 13.23 (actual time) 13.317 (adjusted time)
51. Matthew DROHAN (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 13.33 (actual time) 13.355 (adjusted time)
52. Xavier SIRIANNI (VIC) Blackburn Red DISC 13.621 (actual time) 13.381 (adjusted time)
53. Caleb JOHNSTONE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.388 (actual time) 13.403 (adjusted time)
54. Harry PRESTON (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 13.38 (actual time) 13.436 (adjusted time)
55. Henry PEARCE (SA) Adelaide Red Super-Dome 13.477 (actual time) 13.487 (adjusted time)
56. Luke WADSWORTH (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.41 (actual time) 13.509 (adjusted time)
57. Jason LOADSMAN (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.51 (actual time) 13.61 (adjusted time)
58. Bailey MCGHEE (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.55 (actual time) 13.741 (adjusted time)
59. Loke EGEDE-POULSEN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 13.992 (actual time) 13.745 (adjusted time)
60. Patrick CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 13.73 (actual time) 13.756 (adjusted time)
61. Thomas WORTH (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 13.76 (actual time) 13.786 (adjusted time)
62. Daniel PAPICCIO (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 14.31 (actual time) 14.074 (adjusted time)
63. Lachie CHAMBERLIN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 14.345 (actual time) 14.092 (adjusted time)
64. Tom FOSTER (VIC) Blackburn Red DISC 14.373 (actual time) 14.119 (adjusted time)
65. Oscar HANSEN (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 14.17 (actual time) 14.197 (adjusted time)
66. Joshua WOODS (VIC) Blackburn Red DISC 14.475 (actual time) 14.219 (adjusted time)
67. Zac GUTH (SA) Adelaide Red Super-Dome 14.333 (actual time) 14.343 (adjusted time)
68. Sebastian ZAJACZKOWSKI (SA) Adelaide Red Super-Dome 14.456 (actual time) 14.472 (adjusted time)
69. Oliver NISBET (VIC) Brunswick Purple DISC 14.747 (actual time) 14.487 (adjusted time)
70. Corben POWELL (SA) Adelaide Red Super-Dome 14.543 (actual time) 14.553 (adjusted time)
71. Jack O'ROURKE (TAS) Tasmania Combined Silverdome 14.59 (actual time) 14.686 (adjusted time)
72. Jared BRANDON (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 14.8 (actual time) 15.008 (adjusted time)
73. Harrison OPPERMAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 15.99 (actual time) 15.912 (adjusted time)
74. Tyler STRETTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 16.05 (actual time) 16.156 (adjusted time)
75. Connor THOMAS (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 17.33 (actual time) 17.245 (adjusted time)
76. Mitchell MORLEY (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 18.345 (actual time) 18.021 (adjusted time)

Under 17 Women

1. Liliya TATARINOFF (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 12.46 (actual time) 12.464 (adjusted time)
2. Indigo SKINNER (VIC) Brunswick Orange DISC 12.813 (actual time) 12.587 (adjusted time)
3. Keira WILL (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 12.66 (actual time) 12.664 (adjusted time)
4. Alana HRIBAR (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 13.185 (actual time) 12.952 (adjusted time)
5. Anna GRAY (SA) Adelaide Blue Super-Dome 12.98 (actual time) 12.994 (adjusted time)
6. Lauren BATES (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 12.99 (actual time) 12.995 (adjusted time)
7. Isabelle RUSSELL (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 13.023 (actual time) 13.028 (adjusted time)
8. Mirella WILLIS-HELL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.06 (actual time) 13.074 (adjusted time)
9. Haylee JACK (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 13.31 (actual time) 13.075 (adjusted time)
10. Belinda BAILEY (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 13.481 (actual time) 13.243 (adjusted time)
11. Matilda ANGEL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.258 (actual time) 13.273 (adjusted time)
12. Summer NORDMEYER (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.32 (actual time) 13.335 (adjusted time)
13. Georgia WILSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.27 (actual time) 13.368 (adjusted time)
14. Keeley HENDERSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.31 (actual time) 13.415 (adjusted time)
15. Villo HALASZ (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 13.38 (actual time) 13.485 (adjusted time)
16. Sienna HINDELL (VIC) Brunswick Orange DISC 13.92 (actual time) 13.674 (adjusted time)
17. Kaylee DUNN (SA) Adelaide Red Super-Dome 13.67 (actual time) 13.685 (adjusted time)
18. Lilyth JONES (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 13.96 (actual time) 13.714 (adjusted time)
19. Akala KEEBLE (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 13.64 (actual time) 13.741 (adjusted time)
20. Zara WILLIAMSON (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 14.1 (actual time) 13.867 (adjusted time)
21. Ava WILSON (SA) Adelaide Blue Super-Dome 13.92 (actual time) 13.935 (adjusted time)
22. Ebony RAINBOW (TAS) Tasmania Combined Silverdome 13.88 (actual time) 13.971 (adjusted time)
23. Mia WILLIAMS (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 14.228 (actual time) 13.977 (adjusted time)
24. Ava GIRAMONDO (VIC) Brunswick Orange DISC 14.26 (actual time) 14.008 (adjusted time)
25. Alexandra CROSS (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 14.018 (actual time) 14.023 (adjusted time)
26. Amy MASTERS (VIC) Hawthorn CC DISC 14.633 (actual time) 14.068 (adjusted time)
27. Grace WATSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 14.07 (actual time) 14.174 (adjusted time)
28. Lauren SPAGNOLO (VIC) Brunswick Orange DISC 14.448 (actual time) 14.193 (adjusted time)
29. Riley MEYLAND (VIC) Wangaratta CC DISC 14.449 (actual time) 14.194 (adjusted time)
30. Elisabeth GREEN (SA) Adelaide Red Super-Dome 14.259 (actual time) 14.275 (adjusted time)
31. Milana FREER (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 14.57 (actual time) 14.313 (adjusted time)
32. Alice TENTYE (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 14.68 (actual time) 14.608 (adjusted time)
33. Millie CANNING (VIC) Blackburn Red DISC 15.137 (actual time) 14.87 (adjusted time)
34. Bella WALTER (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 15.27 (actual time) 15.018 (adjusted time)
35. Felicity WILSON-HAFFENDEN (TAS) Tasmania Combined Silverdome 14.92 (actual time) 15.018 (adjusted time)
36. Charlotte WAERNER (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 14.9 (actual time) 15.11 (adjusted time)
37. Alyssa NAROZNA (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 15.45 (actual time) 15.195 (adjusted time)
38. Charlotte LANG (VIC) Hawthorn CC DISC 15.66 (actual time) 15.384 (adjusted time)
39. Sarah MAJOR (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 16.07 (actual time) 15.805 (adjusted time)
40. Matilda RYAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 15.877 (actual time) 15.895 (adjusted time)
41. Ilaria CONTRONEI-BAIRD (VIC) Brunswick Purple DISC 17.503 (actual time) 17.194 (adjusted time)

Under 19 Men

1. Jarrah ANDERSON (ACT) Dunc Gray Velodrome 10.84 (actual time) 10.861 (adjusted time)
2. Kai FELSTEAD (VIC) DISC 11.524 (actual time) 11.321 (adjusted time)
3. Euan KERSWELL (QLD) Anna Meares Velodrome 11.75 (actual time) 11.799 (adjusted time)
4. Harrison PAPADIMITRIOU (TAS) Silverdome 12.06 (actual time) 12.083 (adjusted time)
5. Ethan HARRIS (QLD) Anna Meares Velodrome 12.07 (actual time) 12.12 (adjusted time)
6. Dominic KENNEDY (ACT) Dunc Gray Velodrome 12.12 (actual time) 12.143 (adjusted time)
7. Alex MURRAY (QLD) Anna Meares Velodrome 12.68 (actual time) 12.858 (adjusted time)
8. Mattison FIEGERT (SA) Mt Gambier Velodrome 15.03 (actual time) 14.956 (adjusted time)
9. Isaac VERNON (SA) Mt Gambier Velodrome 15.78 (actual time) 15.703 (adjusted time)

Under 19 Women

1. Alessia MCCAIG (VIC) DISC 11.835 (actual time) 11.626 (adjusted time)
2. Grace JOHNSTONE (TAS) Silverdome 13.1 (actual time) 13.186 (adjusted time)
3. Amelia MULHERN (VIC) DISC 13.429 (actual time) 13.192 (adjusted time)
4. Eugenie O'ROURKE (TAS) Silverdome 13.16 (actual time) 13.247 (adjusted time)
5. Sarh DALLY (SA) Mt Gambier Velodrome 14.51 (actual time) 14.439 (adjusted time)
6. Sophie MCPHAIL (WA) Speed Dome 14.74 (actual time) 14.51 (adjusted time)
7. Ellyssa RUFF (QLD) Anna Meares Velodrome 14.52 (actual time) 14.724 (adjusted time)
8. Megan HANSEN (VIC) DISC 17.289 (actual time) 16.984 (adjusted time)