2021 NJTS Round 1


Individual Pursuit Results

Final Result

Under 15 Men

1. Alex HEWES(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:32.67 (actual time) 2:33.886 (adjusted time)
2. Hayden STEVENS(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:39.490 (actual time) 2:39.441 (adjusted time)
3. Max GOOLD(VIC) Blackburn Black DISC 2:43.642 (actual time) 2:40.855 (adjusted time)
4. Liam GOLTMAN(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:41.37 (actual time) 2:41.32 (adjusted time)
5. Nicholas BROXAM(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:41.20 (actual time) 2:42.218 (adjusted time)
6. James MATTHEWS(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:41.44 (actual time) 2:42.748 (adjusted time)
7. Bailey MACDONALD(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:42.91 (actual time) 2:42.86 (adjusted time)
8. Ethan LANG(QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:41.93 (actual time) 2:43.273 (adjusted time)
9. Ewan LANDMAN(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:44.120 (actual time) 2:44.279 (adjusted time)
10. Cameron CRUMP(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:47.09 (actual time) 2:47.038 (adjusted time)
11. Jake PAJTL(NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 2:48.05 (actual time) 2:47.998 (adjusted time)
12. Ollie JIROVIC(VIC) Brunswick Purple DISC 2:51.236 (actual time) 2:48.319 (adjusted time)
13. Bryce NICHOLLS(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:51.330 (actual time) 2:48.412 (adjusted time)
14. Lachlan WALTERS(QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:46.97 (actual time) 2:48.422 (adjusted time)
15. Fraser MCROBBIE(WA) PDCC Juniors Speed Dome 2:53.04 (actual time) 2:49.98 (adjusted time)
16. Maxx NUSPAN(VIC) Brunswick Purple DISC 2:53.212 (actual time) 2:50.262 (adjusted time)
17. William BROWN(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:50.380 (actual time) 2:50.545 (adjusted time)
18. Nate TROWELL(VIC) Blackburn Black DISC 2:54.185 (actual time) 2:51.218 (adjusted time)
19. Rab DRUMMOND(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:51.34 (actual time) 2:51.287 (adjusted time)
20. James MAXTED(VIC) Blackburn Black DISC 2:57.299 (actual time) 2:54.279 (adjusted time)
21. Samuel HILDITCH(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:52.91 (actual time) 2:54.311 (adjusted time)
22. Angus WHITINGTON(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:54.37 (actual time) 2:54.316 (adjusted time)
23. Taj HINDELL(VIC) Brunswick Purple DISC 2:58.465 (actual time) 2:55.425 (adjusted time)
24. Darcy GREENWOOD(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:56.440 (actual time) 2:56.617 (adjusted time)
25. Angus CORBETT(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:57.340 (actual time) 2:57.518 (adjusted time)
26. Noah DEWRIGHT(NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 2:58.78 (actual time) 2:58.725 (adjusted time)
27. Callum MACIVER(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:59.02 (actual time) 2:58.965 (adjusted time)
28. Ethan LESKIE(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 3:03.643 (actual time) 3:00.458 (adjusted time)
29. Oliver BEATON(VIC) Blackburn Black DISC 3:04.109 (actual time) 3:00.916 (adjusted time)
30. Zac ROBINSON(VIC) Blackburn Black DISC 3:04.260 (actual time) 3:01.064 (adjusted time)
31. Max DAVIS(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:01.120 (actual time) 3:01.336 (adjusted time)
32. Connor HOWARD(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:00.75 (actual time) 3:01.891 (adjusted time)
33. Jonas SHELVERTON(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:01.75 (actual time) 3:02.897 (adjusted time)
34. Caleb ABBOTT(NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 3:03.47 (actual time) 3:03.413 (adjusted time)
35. Nathan CHURCH(VIC) Blackburn Black DISC 3:07.116 (actual time) 3:03.871 (adjusted time)
36. Kelly BISCHOFF(VIC) Blackburn Black DISC 3:09.492 (actual time) 3:06.206 (adjusted time)
37. Thomas BLAZELY(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:05.50 (actual time) 3:06.671 (adjusted time)
38. Lachlan CRUMP(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 3:08.43 (actual time) 3:08.372 (adjusted time)
39. Sebastian FREER(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 3:17.857 (actual time) 3:14.426 (adjusted time)
40. William HOPKINS(WA) X-Speed Speed Dome 3:20.06 (actual time) 3:16.285 (adjusted time)
41. Henry GOODWILL(QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 3:15.90 (actual time) 3:16.464 (adjusted time)
42. Zach DOUGLAS-SAVAGE(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 3:15.82 (actual time) 3:17.523 (adjusted time)
43. Ethan ARNOTT(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:18.93 (actual time) 3:20.186 (adjusted time)
44. Kai ARBERY(SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 3:27.03 (actual time) 3:20.197 (adjusted time)
45. Matthew CLARKSON(VIC) Blackburn Black DISC 3:23.790 (actual time) 3:20.256 (adjusted time)
46. Jami BUCKLEY(SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 3:32.79 (actual time) 3:25.934 (adjusted time)

Under 15 Women

1. Anna DUBIER(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:46.14 (actual time) 2:46.089 (adjusted time)
2. Amelie SANDERS(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:47.36 (actual time) 2:48.83 (adjusted time)
3. Ebony ROBINSON(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:49.410 (actual time) 2:49.358 (adjusted time)
4. Sara BUERGER(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:52.016 (actual time) 2:51.963 (adjusted time)
5. Megan MOORE(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:50.88 (actual time) 2:52.307 (adjusted time)
6. Eden SEALEY-CUNNINGTON(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:51.78 (actual time) 2:53.191 (adjusted time)
7. Ava SCHMIDTKE(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:55.890 (actual time) 2:56.066 (adjusted time)
8. Hayley DELL(NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 2:59.920 (actual time) 2:59.864 (adjusted time)
9. Ella LIANGE(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 3:01.24 (actual time) 3:02.708 (adjusted time)
10. Maddison SMITH(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 3:01.72 (actual time) 3:03.238 (adjusted time)
11. Sonia VETISCH(NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 3:05.04 (actual time) 3:04.983 (adjusted time)
12. PRAGT Chloe(ACT) Dunc Gray Velodrome 3:05.79 (actual time) 3:05.733 (adjusted time)
13. Paige SQUIRE(SA) Adelaide Blue Super-Dome 3:06.720 (actual time) 3:06.907 (adjusted time)
14. Alexandra LARSSON(QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 3:05.48 (actual time) 3:07.003 (adjusted time)
15. Maya BENNETTE(VIC) Blackburn Black DISC 3:12.994 (actual time) 3:09.707 (adjusted time)
16. Inneke BEGGS(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:10.660 (actual time) 3:10.851 (adjusted time)
17. Charlotte SLATTERY(VIC) Blackburn Black DISC 3:15.898 (actual time) 3:12.561 (adjusted time)
18. Sybille O'ROURKE(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:14.19 (actual time) 3:15.422 (adjusted time)
19. Indianna PLANT(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 3:13.87 (actual time) 3:15.441 (adjusted time)
20. Emily DROHAN(NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 3:17.04 (actual time) 3:16.979 (adjusted time)
21. Isla GOODING(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:17.820 (actual time) 3:18.018 (adjusted time)
22. Emily WATCH(QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 3:17.720 (actual time) 3:18.289 (adjusted time)
23. Hannah PETTETT(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 3:21.21 (actual time) 3:21.148 (adjusted time)
24. Tara FITZPATRICK(SA) Super-Dome 3:21.480 (actual time) 3:21.682 (adjusted time)
25. Sophie BROTHERTON(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:20.90 (actual time) 3:22.174 (adjusted time)
26. Lucy OLIVER(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:21.38 (actual time) 3:22.657 (adjusted time)
27. Julia WIGHTON(TAS) Tasmania Combined Silverdome 3:27.51 (actual time) 3:28.826 (adjusted time)

Under 17 Men

1. Wil HOLMES(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:20.520 (actual time) 2:20.619 (adjusted time)
2. Noah BLANNIN(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:19.63 (actual time) 2:20.812 (adjusted time)
3. Ben ANDERSON(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:23.014 (actual time) 2:22.97 (adjusted time)
4. Luke RICHERT(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:22.58 (actual time) 2:23.841 (adjusted time)
5. Jamie ANDERSON(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:24.820 (actual time) 2:24.922 (adjusted time)
6. Curtis TRKULJA(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:26.360 (actual time) 2:26.315 (adjusted time)
7. Thomas BUTLER(VIC) Brunswick Orange DISC 2:29.341 (actual time) 2:26.705 (adjusted time)
8. Niel VAN NIEKERK(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:27.062 (actual time) 2:27.145 (adjusted time)
9. Jamie COLES(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:29.917 (actual time) 2:27.271 (adjusted time)
10. Kai GOLTMAN(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:28.019 (actual time) 2:27.973 (adjusted time)
11. Kobe ORMES(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:27.03 (actual time) 2:28.275 (adjusted time)
12. Eddie JIROVEC(VIC) Brunswick Orange DISC 2:31.710 (actual time) 2:29.032 (adjusted time)
13. Oscar JAKEMAN(NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 2:29.38 (actual time) 2:29.334 (adjusted time)
14. Xavier BLAND(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:29.44 (actual time) 2:29.394 (adjusted time)
15. Hamish BARTON(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:29.280 (actual time) 2:29.409 (adjusted time)
16. Angus STEADMAN(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:30.620 (actual time) 2:30.475 (adjusted time)
17. Jamie RADFORD(VIC) Blackburn Red DISC 2:33.541 (actual time) 2:30.831 (adjusted time)
18. Alex EAVES(TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 2:30.20 (actual time) 2:31.148 (adjusted time)
19. Hayden VAN DER PLOEG(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:30.68 (actual time) 2:31.631 (adjusted time)
20. Edward MARCKS(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:32.046 (actual time) 2:31.999 (adjusted time)
21. Noah MASON(NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 2:32.170 (actual time) 2:32.123 (adjusted time)
22. Seb COLLINS(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:30.76 (actual time) 2:32.158 (adjusted time)
23. William MATHWIN(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:32.610 (actual time) 2:32.697 (adjusted time)
24. Thomas CLAYTON(TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 2:31.94 (actual time) 2:32.899 (adjusted time)
25. Finlay MCROBBIE(WA) PDCC Juniors Speed Dome 2:36.46 (actual time) 2:33.508 (adjusted time)
26. Lachlan OLIVER(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:32.70 (actual time) 2:33.664 (adjusted time)
27. Tom LOADSMAN(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:32.52 (actual time) 2:33.869 (adjusted time)
28. Dylan ROGERS(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:32.94 (actual time) 2:33.905 (adjusted time)
29. Alex WHITE(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:36.706 (actual time) 2:33.94 (adjusted time)
30. Jacob STEEP(NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 2:34.17 (actual time) 2:34.122 (adjusted time)
31. Adam LEES(VIC) Blackburn Red DISC 2:37.252 (actual time) 2:34.476 (adjusted time)
32. Charlie ABEL(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:34.580 (actual time) 2:34.668 (adjusted time)
33. Cadel LOVETT(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:34.9 (actual time) 2:34.852 (adjusted time)
34. Sam MCKEE(TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 2:34.55 (actual time) 2:35.526 (adjusted time)
35. Connor DOYLE(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:35.690 (actual time) 2:35.8 (adjusted time)
36. Lawson FRANZMANN(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:39.005 (actual time) 2:36.198 (adjusted time)
37. Flynn REITSEMA(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:35.52 (actual time) 2:36.502 (adjusted time)
38. Oscar GALLAGHER(VIC) Blackburn Red DISC 2:39.541 (actual time) 2:36.725 (adjusted time)
39. Isaac SILVER(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:36.980 (actual time) 2:36.932 (adjusted time)
40. Binuk KULATHUNGA(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:37.100 (actual time) 2:37.189 (adjusted time)
41. Zane FISHER(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:37.630 (actual time) 2:37.581 (adjusted time)
42. Jaun Carlos CAMPOMANES(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:36.73 (actual time) 2:38.092 (adjusted time)
43. Alastair TAYLOR(VIC) Brunswick Purple DISC 2:42.374 (actual time) 2:39.508 (adjusted time)
44. Xavier SIRIANNI(VIC) Blackburn Red DISC 2:43.269 (actual time) 2:40.387 (adjusted time)
45. Patrick CRUMP(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:41.06 (actual time) 2:41.01 (adjusted time)
46. Caleb JOHNSTONE(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:42.030 (actual time) 2:42.145 (adjusted time)
47. Matthew DROHAN(NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 2:43.029 (actual time) 2:42.979 (adjusted time)
48. Loke EGEDE-POULSEN(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:46.866 (actual time) 2:43.92 (adjusted time)
49. Luke WADSWORTH(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:43.75 (actual time) 2:45.268 (adjusted time)
50. Oscar HANSEN(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:45.59 (actual time) 2:45.539 (adjusted time)
51. Thomas WORTH(NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 2:46.64 (actual time) 2:46.589 (adjusted time)
52. Tayte RYAN(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:46.880 (actual time) 2:47.025 (adjusted time)
53. Henry PEARCE(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:47.550 (actual time) 2:47.695 (adjusted time)
54. Aiden MORAN(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:48.390 (actual time) 2:48.536 (adjusted time)
55. Kyle GIBBS(QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 2:49.27 (actual time) 2:49.462 (adjusted time)
56. Jameson KEY(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:50.067 (actual time) 2:50.164 (adjusted time)
57. Oliver KENNEDY(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:52.850 (actual time) 2:52.797 (adjusted time)
58. Tom FOSTER(VIC) Blackburn Red DISC 2:57.076 (actual time) 2:53.95 (adjusted time)
59. Lachie CHAMBERLIN(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:57.956 (actual time) 2:54.815 (adjusted time)
60. Caden RUFF(QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:53.33 (actual time) 2:55.799 (adjusted time)
61. Corben POWELL(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:57.220 (actual time) 2:57.373 (adjusted time)
62. Oliver NISBET(VIC) Brunswick Purple DISC 3:00.644 (actual time) 2:57.455 (adjusted time)
63. Jack O'ROURKE(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:57.21 (actual time) 2:58.329 (adjusted time)
64. Zac GUTH(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:58.680 (actual time) 2:58.835 (adjusted time)
65. Joshua WOODS(VIC) Blackburn Red DISC 3:02.785 (actual time) 2:59.558 (adjusted time)
66. Caiden GARRETT(SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 3:13.37 (actual time) 3:06.423 (adjusted time)
67. Bailey MCGHEE(QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 3:04.75 (actual time) 3:07.381 (adjusted time)
68. Jared BRANDON(QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 3:07.66 (actual time) 3:10.333 (adjusted time)
69. Sebastian ZAJACZKOWSKI(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:16.170 (actual time) 3:16.281 (adjusted time)
70. Connor THOMAS(SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 3:27.85 (actual time) 3:21.014 (adjusted time)
71. Mitchell MORLEY(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 3:26.550 (actual time) 3:22.968 (adjusted time)
72. Harrison OPPERMAN(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:30.40 (actual time) 3:29.37 (adjusted time)

Under 17 Women

1. Keira WILL(NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 2:31.97 (actual time) 2:31.923 (adjusted time)
2. Lauren BATES(ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 2:35.13 (actual time) 2:35.082 (adjusted time)
3. Alana HRIBAR(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:41.066 (actual time) 2:38.223 (adjusted time)
4. Lilyth JONES(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:44.537 (actual time) 2:41.632 (adjusted time)
5. Liliya TATARINOFF(NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 2:43.24 (actual time) 2:43.19 (adjusted time)
6. Isabelle RUSSELL(NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 2:44.12 (actual time) 2:44.069 (adjusted time)
7. Keeley HENDERSON(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:43.07 (actual time) 2:44.434 (adjusted time)
8. Matilda ANGEL(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:45.400 (actual time) 2:45.484 (adjusted time)
9. Belinda BAILEY(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:48.623 (actual time) 2:45.646 (adjusted time)
10. Haylee JACK(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:49.067 (actual time) 2:46.082 (adjusted time)
11. Indigo SKINNER(VIC) Brunswick Orange DISC 2:49.453 (actual time) 2:46.462 (adjusted time)
12. Kaylee DUNN(SA) Adelaide Red Super-Dome 2:46.470 (actual time) 2:46.555 (adjusted time)
13. Georgia WILSON(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:45.66 (actual time) 2:47.04 (adjusted time)
14. Akala KEEBLE(QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 2:47.42 (actual time) 2:48.814 (adjusted time)
15. Summer NORDMEYER(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:49.120 (actual time) 2:49.206 (adjusted time)
16. Milana FREER(VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 2:52.529 (actual time) 2:49.483 (adjusted time)
17. Mia WILLIAMS(VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 2:53.710 (actual time) 2:50.643 (adjusted time)
18. Ava GIRAMONDO(VIC) Brunswick Orange DISC 2:53.890 (actual time) 2:50.82 (adjusted time)
19. Lauren SPAGNOLO(VIC) Brunswick Orange DISC 2:54.472 (actual time) 2:51.392 (adjusted time)
20. Ebony RAINBOW(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:51.28 (actual time) 2:52.366 (adjusted time)
21. Ava WILSON(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:52.600 (actual time) 2:52.688 (adjusted time)
22. Sienna HINDELL(VIC) Brunswick Orange DISC 2:56.590 (actual time) 2:53.473 (adjusted time)
23. Mirella WILLIS-HELL(SA) Adelaide Blue Super-Dome 2:53.770 (actual time) 2:53.858 (adjusted time)
24. Villo HALASZ(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:53.12 (actual time) 2:54.603 (adjusted time)
25. Grace WATSON(QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 2:53.49 (actual time) 2:55.014 (adjusted time)
26. Felicity WILSON-HAFFENDEN(TAS) Tasmania Combined Silverdome 2:54.06 (actual time) 2:55.164 (adjusted time)
27. Alexandra CROSS(NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 2:55.26 (actual time) 2:55.206 (adjusted time)
28. Zara WILLIAMSON(WA) Midland Cycle Club Speed Dome 2:59.16 (actual time) 2:55.78 (adjusted time)
29. Millie CANNING(VIC) Blackburn Red DISC 3:01.502 (actual time) 2:58.298 (adjusted time)
30. Riley MEYLAND(VIC) Wangaratta CC DISC 3:07.316 (actual time) 3:04.009 (adjusted time)
31. Amy MASTERS(VIC) Hawthorn CC DISC 3:07.346 (actual time) 3:04.039 (adjusted time)
32. Elisabeth GREEN(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:05.690 (actual time) 3:05.784 (adjusted time)
33. Charlotte LANG(VIC) Hawthorn CC DISC 3:09.901 (actual time) 3:06.549 (adjusted time)
34. Daisy GUTHRIE(NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 3:10.950 (actual time) 3:10.891 (adjusted time)
35. Matilda RYAN(SA) Adelaide Red Super-Dome 3:11.120 (actual time) 3:11.217 (adjusted time)
36. Charlotte WAERNER(QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 3:13.14 (actual time) 3:15.891 (adjusted time)
37. Ilaria CONTRONEI-BAIRD(VIC) Brunswick Purple DISC 3:22.498 (actual time) 3:18.923 (adjusted time)
38. Alice TENTYE(SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 3:30.40 (actual time) 3:23.37 (adjusted time)

Under 19 Men

1. Kai FELSTEAD(VIC) DISC 2:30.545 (actual time) 2:27.981 (adjusted time)
2. Mattison FIEGERT(SA) Mt Gambier Velodrome 3:03.78 (actual time) 2:53.88 (adjusted time)
3. Alex MURRAY(QLD) Anna Meares Velodrome 3:02.38 (actual time) 3:05.011 (adjusted time)
4. Isaac VERNON(SA) Mt Gambier Velodrome 3:31.15 (actual time) 3:21.116 (adjusted time)
5. Dalton STRETTON(TAS) Silverdome 3:24.34 (actual time) 3:25.63 (adjusted time)
6. Jack MENZIES(TAS) Silverdome 3:26.20 (actual time) 3:27.502 (adjusted time)
7. William EAVES(TAS) Silverdome 3:36.56 (actual time) 3:37.927 (adjusted time)
8. Dominic KENNEDY(ACT) Dunc Gray Velodrome 4:02.047 (actual time) 4:01.972 (adjusted time)

Under 19 Women

1. Lucinda STEWART(VIC) DISC 2:25.047 (actual time) 2:22.577 (adjusted time)
2. Amy WRIGHT(TAS) Silverdome 2:35.79 (actual time) 2:36.778 (adjusted time)
3. Eugenie O'ROURKE(TAS) Silverdome 2:43.84 (actual time) 2:44.879 (adjusted time)
4. Amelia MULHERN(VIC) DISC 2:49.603 (actual time) 2:46.714 (adjusted time)
5. Grace JOHNSTONE(TAS) Silverdome 2:49.03 (actual time) 2:50.102 (adjusted time)
6. Caitlin CORSET(QLD) Anna Meares Velodrome 2:52.48 (actual time) 2:52.977 (adjusted time)
7. Sarh DALLY(SA) Mt Gambier Velodrome 3:07.82 (actual time) 3:00.9 (adjusted time)
8. Megan HANSEN(VIC) DISC 3:14.693 (actual time) 3:11.377 (adjusted time)