2021 NJTS Round 1


Time Trial Results

Final Result

Under 15 Men

1. Alex HEWES (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 37.64 (actual time) 0:37.907 (adjusted time)
2. Nicholas BROXAM (TAS) Tasmania Combined Silverdome 38.08 (actual time) 0:38.378 (adjusted time)
3. Bailey MACDONALD (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 39.080 (actual time) 0:39.167 (adjusted time)
4. Hayden STEVENS (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 39.440 (actual time) 0:39.528 (adjusted time)
5. James MATTHEWS (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 39.70 (actual time) 0:39.994 (adjusted time)
6. Bryce NICHOLLS (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 41.05 (actual time) 0:40.325 (adjusted time)
7. Ethan LANG (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 40.07 (actual time) 0:40.354 (adjusted time)
8. Ewan LANDMAN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:40.35 (actual time) 0:40.425 (adjusted time)
9. Max GOOLD (VIC) Blackburn Black DISC 41.255 (actual time) 0:40.527 (adjusted time)
10. Liam GOLTMAN (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 40.450 (actual time) 0:40.54 (adjusted time)
11. Jake PAJTL (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 40.780 (actual time) 0:40.871 (adjusted time)
12. Lachlan WALTERS (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 40.75 (actual time) 0:41.052 (adjusted time)
13. Oliver BEATON (VIC) Blackburn Black DISC 41.909 (actual time) 0:41.169 (adjusted time)
14. Kai ARBERY (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 42.42 (actual time) 0:41.212 (adjusted time)
15. Cameron CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 41.220 (actual time) 0:41.312 (adjusted time)
16. Ethan LESKIE (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 42.107 (actual time) 0:41.364 (adjusted time)
17. Rab DRUMMOND (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 41.350 (actual time) 0:41.442 (adjusted time)
18. Fraser MCROBBIE (WA) PDCC Juniors Speed Dome 0:42.11 (actual time) 0:41.465 (adjusted time)
19. Ollie JIROVIC (VIC) Brunswick Purple DISC 42.294 (actual time) 0:41.547 (adjusted time)
20. Caleb ABBOTT (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 41.870 (actual time) 0:41.964 (adjusted time)
21. Angus WHITINGTON (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 42.000 (actual time) 0:42.094 (adjusted time)
22. Samuel HILDITCH (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 41.91 (actual time) 0:42.348 (adjusted time)
23. Connor HOWARD (TAS) Tasmania Combined Silverdome 42.05 (actual time) 0:42.379 (adjusted time)
24. Taj HINDELL (VIC) Brunswick Purple DISC 43.196 (actual time) 0:42.433 (adjusted time)
25. Angus CORBETT (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:42.64 (actual time) 0:42.719 (adjusted time)
26. Henry GOODWILL (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 42.97 (actual time) 0:43.121 (adjusted time)
27. William BROWN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:43.13 (actual time) 0:43.21 (adjusted time)
28. Nate TROWELL (VIC) Blackburn Black DISC 44.068 (actual time) 0:43.29 (adjusted time)
29. Zac ROBINSON (VIC) Blackburn Black DISC 44.118 (actual time) 0:43.339 (adjusted time)
30. Jonas SHELVERTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 43.03 (actual time) 0:43.367 (adjusted time)
31. Max DAVIS (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:43.32 (actual time) 0:43.4 (adjusted time)
32. James MAXTED (VIC) Blackburn Black DISC 44.313 (actual time) 0:43.531 (adjusted time)
33. Noah DEWRIGHT (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 43.490 (actual time) 0:43.587 (adjusted time)
34. Darcy GREENWOOD (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:43.61 (actual time) 0:43.691 (adjusted time)
35. Ty MALCOLM-SMITH (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:44.72 (actual time) 0:44.035 (adjusted time)
36. Patryk SZCZYPKOWSKI (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:44.78 (actual time) 0:44.094 (adjusted time)
37. Lachlan CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 44.380 (actual time) 0:44.479 (adjusted time)
38. Thomas BLAZELY (TAS) Tasmania Combined Silverdome 44.63 (actual time) 0:44.979 (adjusted time)
39. Nathan CHURCH (VIC) Blackburn Black DISC 45.850 (actual time) 0:45.041 (adjusted time)
40. Maxx NUSPAN (VIC) Brunswick Purple DISC 46.779 (actual time) 0:45.953 (adjusted time)
41. Ethan ARNOTT (TAS) Tasmania Combined Silverdome 45.90 (actual time) 0:46.259 (adjusted time)
42. Callum MACIVER (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 46.310 (actual time) 0:46.414 (adjusted time)
43. Sebastian FREER (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 47.336 (actual time) 0:46.5 (adjusted time)
44. Zach DOUGLAS-SAVAGE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 47.10 (actual time) 0:47.449 (adjusted time)
45. Nick ELLIS (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 48.00 (actual time) 0:48.168 (adjusted time)
46. William HOPKINS (WA) X-Speed Speed Dome 0:49.36 (actual time) 0:48.604 (adjusted time)
47. Matthew CLARKSON (VIC) Blackburn Black DISC 49.559 (actual time) 0:48.684 (adjusted time)
48. Jami BUCKLEY (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 1:05.77 (actual time) 1:05.274 (adjusted time)

Under 15 Women

1. Ebony ROBINSON (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 37.520 (actual time) 0:37.604 (adjusted time)
2. Amelie SANDERS (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 40.11 (actual time) 0:40.394 (adjusted time)
3. Anna DUBIER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 41.010 (actual time) 0:41.102 (adjusted time)
4. Ella LIANGE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 41.18 (actual time) 0:41.472 (adjusted time)
5. Sara BUERGER (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 43.330 (actual time) 0:43.427 (adjusted time)
6. Eden SEALEY-CUNNINGTON (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 43.15 (actual time) 0:43.456 (adjusted time)
7. Hayley DELL (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 43.790 (actual time) 0:43.888 (adjusted time)
8. Ava SCHMIDTKE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:43.84 (actual time) 0:43.921 (adjusted time)
9. Paige SQUIRE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:44.11 (actual time) 0:44.192 (adjusted time)
10. PRAGT Chloe (ACT) Dunc Gray Velodrome 44.360 (actual time) 0:44.459 (adjusted time)
11. Sonia VETISCH (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 44.380 (actual time) 0:44.479 (adjusted time)
12. Emily WATCH (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 44.42 (actual time) 0:44.561 (adjusted time)
13. Maddison SMITH (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 44.62 (actual time) 0:44.936 (adjusted time)
14. Hannah PETTETT (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 44.860 (actual time) 0:44.96 (adjusted time)
15. Megan MOORE (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 44.67 (actual time) 0:44.987 (adjusted time)
16. Charlotte SLATTERY (VIC) Blackburn Black DISC 45.941 (actual time) 0:45.13 (adjusted time)
17. Alexandra LARSSON (QLD) Hamilton Wheelers Cycling Club Anna Meares Velodrome 44.98 (actual time) 0:45.299 (adjusted time)
18. Maya BENNETTE (VIC) Blackburn Black DISC 46.748 (actual time) 0:45.923 (adjusted time)
19. Isla GOODING (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:46.43 (actual time) 0:46.516 (adjusted time)
20. Inneke BEGGS (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:46.67 (actual time) 0:46.756 (adjusted time)
21. Sybille O'ROURKE (TAS) Tasmania Combined Silverdome 46.59 (actual time) 0:46.955 (adjusted time)
22. Lucy OLIVER (TAS) Tasmania Combined Silverdome 47.33 (actual time) 0:47.496 (adjusted time)
23. Tara FITZPATRICK (SA) Super-Dome 0:47.50 (actual time) 0:47.588 (adjusted time)
24. Sophie BROTHERTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 47.61 (actual time) 0:47.983 (adjusted time)
25. Emily DROHAN (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 48.520 (actual time) 0:48.628 (adjusted time)
26. Indianna PLANT (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 48.92 (actual time) 0:49.267 (adjusted time)
27. Victoria SMITH (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 48.94 (actual time) 0:49.583 (adjusted time)
28. Portia VOGEL (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:51.24 (actual time) 0:50.455 (adjusted time)
29. Julia WIGHTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 50.20 (actual time) 0:50.593 (adjusted time)

Under 17 Men

1. Ben ANDERSON (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 34.250 (actual time) 0:34.327 (adjusted time)
2. Jamie ANDERSON (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:35.53 (actual time) 0:35.596 (adjusted time)
3. Kobe ORMES (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 35.45 (actual time) 0:35.711 (adjusted time)
4. Noah BLANNIN (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 35.50 (actual time) 0:35.773 (adjusted time)
5. Wil HOLMES (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:35.749 (actual time) 0:35.815 (adjusted time)
6. Luke RICHERT (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 35.70 (actual time) 0:35.953 (adjusted time)
7. Oscar JAKEMAN (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 35.930 (actual time) 0:36.01 (adjusted time)
8. Jamie RADFORD (VIC) Blackburn Red DISC 36.704 (actual time) 0:36.056 (adjusted time)
9. Eddie JIROVEC (VIC) Brunswick Orange DISC 36.897 (actual time) 0:36.246 (adjusted time)
10. Noah MASON (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 36.180 (actual time) 0:36.261 (adjusted time)
11. Hamish BARTON (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:36.200 (actual time) 0:36.267 (adjusted time)
12. Adam LEES (VIC) Blackburn Red DISC 36.985 (actual time) 0:36.332 (adjusted time)
13. Xavier BLAND (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 36.510 (actual time) 0:36.592 (adjusted time)
14. Jaun Carlos CAMPOMANES (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 36.34 (actual time) 0:36.604 (adjusted time)
15. Jackson WILLIAMS (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:36.679 (actual time) 0:36.747 (adjusted time)
16. Thomas BUTLER (VIC) Brunswick Orange DISC 37.478 (actual time) 0:36.816 (adjusted time)
17. Charlie ABEL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:36.762 (actual time) 0:36.83 (adjusted time)
18. Niel VAN NIEKERK (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:36.78 (actual time) 0:36.848 (adjusted time)
19. Jaydan STANTON-KEIR (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 36.770 (actual time) 0:36.852 (adjusted time)
20. Tom LOADSMAN (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 36.60 (actual time) 0:36.859 (adjusted time)
21. Isaac SILVER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 36.950 (actual time) 0:37.033 (adjusted time)
22. Kai GOLTMAN (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 36.980 (actual time) 0:37.063 (adjusted time)
23. Jamie COLES (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 37.940 (actual time) 0:37.27 (adjusted time)
24. Sam MCKEE (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 37.03 (actual time) 0:37.32 (adjusted time)
25. Edward MARCKS (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 37.480 (actual time) 0:37.564 (adjusted time)
26. Seb COLLINS (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 37.30 (actual time) 0:37.564 (adjusted time)
27. Angus STEADMAN (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 37.720 (actual time) 0:37.804 (adjusted time)
28. Oscar GALLAGHER (VIC) Blackburn Red DISC 38.486 (actual time) 0:37.807 (adjusted time)
29. Alex WHITE (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 38.614 (actual time) 0:37.932 (adjusted time)
30. Hayden VAN DER PLOEG (TAS) Tasmania Combined Silverdome 37.67 (actual time) 0:37.956 (adjusted time)
31. Binuk KULATHUNGA (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:38.080 (actual time) 0:38.15 (adjusted time)
32. Finlay MCROBBIE (WA) PDCC Juniors Speed Dome 0:38.94 (actual time) 0:38.331 (adjusted time)
33. Lachlan OLIVER (TAS) Tasmania Combined Silverdome 38.07 (actual time) 0:38.368 (adjusted time)
34. Flynn REITSEMA (TAS) Tasmania Combined Silverdome 38.13 (actual time) 0:38.428 (adjusted time)
35. Jameson KEY (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:38.470 (actual time) 0:38.541 (adjusted time)
36. Kalan TUCKER (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:38.49 (actual time) 0:38.561 (adjusted time)
37. William MATHWIN (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:38.600 (actual time) 0:38.671 (adjusted time)
38. Alex EAVES (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 38.40 (actual time) 0:38.701 (adjusted time)
39. James ROBINSON (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 39.682 (actual time) 0:38.981 (adjusted time)
40. Dylan ROGERS (TAS) Tasmania Combined Silverdome 38.86 (actual time) 0:39.164 (adjusted time)
41. Curtis TRKULJA (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 39.140 (actual time) 0:39.228 (adjusted time)
42. Thomas CLAYTON (TAS) TASMANIA COMBINED Silverdome 39.06 (actual time) 0:39.366 (adjusted time)
43. Oliver KENNEDY (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 39.320 (actual time) 0:39.408 (adjusted time)
44. Lawson FRANZMANN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 40.170 (actual time) 0:39.461 (adjusted time)
45. Jacob STEEP (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 39.410 (actual time) 0:39.498 (adjusted time)
46. Xavier SIRIANNI (VIC) Blackburn Red DISC 40.359 (actual time) 0:39.647 (adjusted time)
47. Cadel LOVETT (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 39.590 (actual time) 0:39.679 (adjusted time)
48. Patrick CRUMP (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 39.680 (actual time) 0:39.769 (adjusted time)
49. Lachie CHAMBERLIN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 40.528 (actual time) 0:39.813 (adjusted time)
50. Connor DOYLE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:39.743 (actual time) 0:39.816 (adjusted time)
51. Tayte RYAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:39.76 (actual time) 0:39.833 (adjusted time)
52. Henry PEARCE (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:39.88 (actual time) 0:39.954 (adjusted time)
53. Oscar HANSEN (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 40.000 (actual time) 0:40.089 (adjusted time)
54. Alastair TAYLOR (VIC) Brunswick Purple DISC 40.871 (actual time) 0:40.15 (adjusted time)
55. Luke WADSWORTH (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 39.92 (actual time) 0:40.203 (adjusted time)
56. Kyle GIBBS (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 40.07 (actual time) 0:40.21 (adjusted time)
57. Caleb JOHNSTONE (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:40.35 (actual time) 0:40.425 (adjusted time)
58. Zane FISHER (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 40.370 (actual time) 0:40.46 (adjusted time)
59. Loke EGEDE-POULSEN (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 41.222 (actual time) 0:40.494 (adjusted time)
60. Harry PRESTON (QLD) Townsville Cycle Club Anna Meares Velodrome 40.55 (actual time) 0:40.692 (adjusted time)
61. Matthew DROHAN (NSW) Hunter District Dunc Gray Velodrome 40.660 (actual time) 0:40.751 (adjusted time)
62. Jason LOADSMAN (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 40.84 (actual time) 0:41.136 (adjusted time)
63. Thomas WORTH (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 41.050 (actual time) 0:41.142 (adjusted time)
64. Caden RUFF (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 40.64 (actual time) 0:41.184 (adjusted time)
65. Daniel PAPICCIO (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:42.33 (actual time) 0:41.682 (adjusted time)
66. Tom FOSTER (VIC) Blackburn Red DISC 42.691 (actual time) 0:41.937 (adjusted time)
67. Zac GUTH (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:41.90 (actual time) 0:41.977 (adjusted time)
68. Joshua WOODS (VIC) Blackburn Red DISC 43.093 (actual time) 0:42.332 (adjusted time)
69. Corben POWELL (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:43.326 (actual time) 0:43.406 (adjusted time)
70. Oliver NISBET (VIC) Brunswick Purple DISC 44.367 (actual time) 0:43.584 (adjusted time)
71. Tyler STRETTON (TAS) Tasmania Combined Silverdome 43.25 (actual time) 0:43.588 (adjusted time)
72. Sebastian ZAJACZKOWSKI (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:43.73 (actual time) 0:43.811 (adjusted time)
73. Bailey MCGHEE (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 43.26 (actual time) 0:43.839 (adjusted time)
74. Jack O'ROURKE (TAS) Tasmania Combined Silverdome 44.12 (actual time) 0:44.465 (adjusted time)
75. Jared BRANDON (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 44.20 (actual time) 0:44.792 (adjusted time)
76. Harrison OPPERMAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 47.00 (actual time) 0:46.77 (adjusted time)
77. Connor THOMAS (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 48.40 (actual time) 0:47.163 (adjusted time)
78. Mitchell MORLEY (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 49.580 (actual time) 0:48.705 (adjusted time)

Under 17 Women

1. Liliya TATARINOFF (NSW) Central Coast CC Dunc Gray Velodrome 38.590 (actual time) 0:38.676 (adjusted time)
2. Indigo SKINNER (VIC) Brunswick Orange DISC 39.752 (actual time) 0:39.05 (adjusted time)
3. Keira WILL (NSW) LACC Dunc Gray Velodrome 39.150 (actual time) 0:39.238 (adjusted time)
4. Alana HRIBAR (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 40.091 (actual time) 0:39.383 (adjusted time)
5. Anna GRAY (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:39.445 (actual time) 0:39.548 (adjusted time)
6. Belinda BAILEY (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 40.320 (actual time) 0:39.608 (adjusted time)
7. Haylee JACK (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 40.410 (actual time) 0:39.697 (adjusted time)
8. Lauren BATES (ACT) Canberra Combine Dunc Gray Velodrome 39.620 (actual time) 0:39.709 (adjusted time)
9. Mirella WILLIS-HELL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:40.27 (actual time) 0:40.375 (adjusted time)
10. Summer NORDMEYER (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:40.34 (actual time) 0:40.445 (adjusted time)
11. Isabelle RUSSELL (NSW) WRAS Dunc Gray Velodrome 40.770 (actual time) 0:40.861 (adjusted time)
12. Villo HALASZ (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 40.72 (actual time) 0:41.019 (adjusted time)
13. Sienna HINDELL (VIC) Brunswick Orange DISC 41.763 (actual time) 0:41.026 (adjusted time)
14. Matilda ANGEL (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:41.098 (actual time) 0:41.205 (adjusted time)
15. Keeley HENDERSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 40.94 (actual time) 0:41.241 (adjusted time)
16. Kaylee DUNN (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:41.388 (actual time) 0:41.496 (adjusted time)
17. Elisabeth GREEN (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:41.41 (actual time) 0:41.518 (adjusted time)
18. Lilyth JONES (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 42.567 (actual time) 0:41.816 (adjusted time)
19. Grace WATSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 41.62 (actual time) 0:41.915 (adjusted time)
20. Amy MASTERS (VIC) Hawthorn CC DISC 42.800 (actual time) 0:42.044 (adjusted time)
21. Ebony RAINBOW (TAS) Tasmania Combined Silverdome 41.75 (actual time) 0:42.077 (adjusted time)
22. Ava WILSON (SA) Adelaide Blue Super-Dome 0:42.020 (actual time) 0:42.129 (adjusted time)
23. Akala KEEBLE (QLD) Gold Coast Cycling Club Anna Meares Velodrome 41.93 (actual time) 0:42.238 (adjusted time)
24. Georgia WILSON (QLD) Balmoral Anna Meares Velodrome 42.00 (actual time) 0:42.309 (adjusted time)
25. Felicity WILSON-HAFFENDEN (TAS) Tasmania Combined Silverdome 42.04 (actual time) 0:42.369 (adjusted time)
26. Alexandra CROSS (NSW) MVCC -PMCC Combine Dunc Gray Velodrome 42.430 (actual time) 0:42.525 (adjusted time)
27. Lauren SPAGNOLO (VIC) Brunswick Orange DISC 43.672 (actual time) 0:42.901 (adjusted time)
28. Milana FREER (VIC) Bendigo and Regional Victoria DISC 43.775 (actual time) 0:43.002 (adjusted time)
29. Riley MEYLAND (VIC) Wangaratta CC DISC 43.791 (actual time) 0:43.018 (adjusted time)
30. Mia WILLIAMS (VIC) Carnegie Caulfield Cycling Club DISC 44.155 (actual time) 0:43.376 (adjusted time)
31. Millie CANNING (VIC) Blackburn Red DISC 44.765 (actual time) 0:43.975 (adjusted time)
32. Bella WALTER (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:44.68 (actual time) 0:43.996 (adjusted time)
33. Charlotte LANG (VIC) Hawthorn CC DISC 44.966 (actual time) 0:44.172 (adjusted time)
34. Alice TENTYE (SA) Mt Gambier CC Mt Gambier Velodrome 45.45 (actual time) 0:44.227 (adjusted time)
35. Alyssa NAROZNA (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:45.60 (actual time) 0:44.902 (adjusted time)
36. Sarah MAJOR (WA) Midland Cycle Club Speed Dome 0:47.46 (actual time) 0:46.733 (adjusted time)
37. Matilda RYAN (SA) Adelaide Red Super-Dome 0:46.71 (actual time) 0:46.832 (adjusted time)
38. Ilaria CONTRONEI-BAIRD (VIC) Brunswick Purple DISC 47.694 (actual time) 0:46.852 (adjusted time)
39. Charlotte WAERNER (QLD) Rockhampton Cycling Club Anna Meares Velodrome 47.45 (actual time) 0:48.085 (adjusted time)

Under 19 Men

1. Kai FELSTEAD (VIC) DISC 35.911 (actual time) 0:35.277 (adjusted time)
2. Alex MURRAY (QLD) Anna Meares Velodrome 41.46 (actual time) 0:42.015 (adjusted time)
3. Mattison FIEGERT (SA) Mt Gambier Velodrome 44.4 (actual time) 0:42.183 (adjusted time)
4. Isaac VERNON (SA) Mt Gambier Velodrome 45.85 (actual time) 0:43.625 (adjusted time)
5. Jack MENZIES (TAS) Silverdome 1:05.77 (actual time) 1:06.288 (adjusted time)
6. Dalton STRETTON (TAS) Silverdome 1:07.25 (actual time) 1:07.765 (adjusted time)
7. Hamish MCKENZIE (TAS) Silverdome 1:07.47 (actual time) 1:07.987 (adjusted time)
8. William EAVES (TAS) Silverdome 1:09.59 (actual time) 1:10.139 (adjusted time)
9. Harrison PAPADIMITRIOU (TAS) Silverdome 1:12.690 (actual time) 1:12.853 (adjusted time)
10. Dominic KENNEDY (ACT) Dunc Gray Velodrome 1:14.650 (actual time) 1:14.817 (adjusted time)
11. Euan KERSWELL (QLD) Anna Meares Velodrome 1:15.05 (actual time) 1:15.282 (adjusted time)

Under 19 Women

1. Alessia MCCAIG (VIC) DISC 35.958 (actual time) 0:35.323 (adjusted time)
2. Lucinda STEWART (VIC) DISC 37.080 (actual time) 0:36.425 (adjusted time)
3. Grace JOHNSTONE (TAS) Silverdome 39.31 (actual time) 0:39.618 (adjusted time)
4. Amelia MULHERN (VIC) DISC 40.707 (actual time) 0:39.988 (adjusted time)
5. Amy WRIGHT (TAS) Silverdome 39.99 (actual time) 0:40.296 (adjusted time)
6. Eugenie O'ROURKE (TAS) Silverdome 40.37 (actual time) 0:40.686 (adjusted time)
7. Sarh DALLY (SA) Mt Gambier Velodrome 44.01 (actual time) 0:42.794 (adjusted time)
8. Sophie MCPHAIL (WA) Speed Dome 0:43.7 (actual time) 0:42.965 (adjusted time)
9. Ellyssa RUFF (QLD) Anna Meares Velodrome 44.09 (actual time) 0:44.68 (adjusted time)
10. Megan HANSEN (VIC) DISC 45.963 (actual time) 0:45.152 (adjusted time)